Dotacja unijna

Ekologia

ekologia

W trosce o stan środowiska naturalnego, podjęliśmy kompleksowe działania zmierzające do ograniczenia niekorzystnego wpływu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej na środowisko naturalne. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas produkty nie obciążały środowiska naturalnego.
Przestrzegamy procedur i przepisów związanych z europejskim rozporządzeniem REACH i CLP dot. klasyfikacji i oznakowania substancji niebezpiecznych. Skrupulatnie monitorujemy składy chemiczne mieszanin zawartych w naszych produktach dbając, aby zawierały bezpieczne dla środowiska substancje.
Kluczową kwestią jest dla nas ilość i jakość produkowanych opakowań. Z myślą o tym wprowadziliśmy nową linię opakowań z ekologicznej tektury (eco packing), bez uszlachetnień, w pełni podlegającej recyklingowi. Nieustannie staramy się także ograniczać ilość plastiku, stosowanego jako dodatkowe opakowanie produktów. Wykorzystujemy używane kartony wysyłkowe, dzięki czemu przyczyniamy się do ograniczenia ilości odpadów w obrocie. Zachęcamy naszych klientów do stosowania faktur elektronicznych, ograniczając tym samym ilość papieru zużywanego do druku.